KONST / Litografier / Färglitografi 11536072
nr 1153 6072
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 351/360, motivet: 26x70
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 december 2017
kl 18:55:08
100 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman